Když vám v talentové soutěži chybí talent a končetiny.

24. listopadu 2011 v 22:25 |  Prožívám
Všimli jste si, že každý, ale každý soutěžící v talentových soutěžích má velmi, ale velmi dojemný příběh o tom, jak je opustil otec, nevážili si jich rodiče, nevěřilo jim okolí, museli se vyrovnávat se něčí smrtí nebo ztrátou končetin, zkaženým dětstvím nebo týráním? A že jediné, co jim chybí, je většinou talent? A že postoupují dál a dál, protože si dokážou zveličit všechno, co jde?
Dnešní nárust talentových soutěží mě zabíjí. Jen co skončí jedna stupidní debilita hledající stupidního debila na tajdrlikování, máme tu další soutěž stejného rázu, tentokrát JEŠTĚ VÍC originálnější a nejlepší, než byla ta předchozí. Máme tam super zábavné moderátory a úžasnou porotu, která má hezky rozdělené role podle amerických kolegů: vpravo tu sedí s vážným výrazem zlý pán, který kritizuje a nejraději používá slovo ne, vedle něho se nalézá citlivá a hlasitá žena, talentovaná, ale afektovaná. A na konci, úplně vlevo, je bavič, ten, co zlehčuje a obdivuje.
Také jsou tu diváci, kteří jsou pro větší dojem ve velkých (už menších) halách cíleně dušeni nedostatkem vzduchu pro větší efektivitu.
Ale vše se točí kolem těch skvělých, naprosto božích účastníků. Teď už většinou cizinců, ale nu což, šanci má například v Československo má talent uspět i muž či žena, co není z Čech ani Slovenska. Protože, všichni máme na něco talent, tak proč ne? Jeden muž řekl, že "Dělejte to, co vás baví, a budete v tom dobří". Nevím, kdo ten muž byl, ale jistě je určitě vzorem a inspirací pro ty, které velmi baví například přikládat si žehličky a lžičky k hrudi, skákat do zdi, nechávat se kousat od lvíčete, kritizovat všechny pro svojí neschopnost nebo třeba převlékat se za ženu a pak se děsivě kroutit. Ti všichni mají šanci uspět, stát se milionáři a odjet do Las Vegas, ukázat svůj "československý" talent světu.
Protože Česko(slovensko) je v tomhle strašně hodné. Je vlastně jedno, jestli něco umíte, je důležité, že máte odvahu.
Nebo chybějící končetiny, traumata z dětství, vyberte si, co se vám hodí.

Koukali jste poslední dobou na zrovna probíhající ČSMT? Není vám z toho do pláče, že se tu snad neobjeví vůbec nikdo, kdo by nebyl cizinec a byl tak dobrý, že bychom se nestyděli do světa vykřičet, že tenhle je náš?
Nevadí.
Nedávno jsem viděla video z nějakého cizího talentu. Na podium přišel kluk, bez rukou a s krátkýma, kulhavýma nohama. S pláčem převyprávěl svůj příběh, jak se narodil v Íránu do válečné zóny, s bratrem ho našli v parku v krabici od bot, zůstali v dětském domově a tam si ho vzala nějaká úžasná žena, která je teď jeho hrdinou. Když vedle mě začala M. hejkat, přála jsem si, aby moje malá tepající věc v hrudi byla o trošku větší. Mě to nedojalo, ba ani nezaujalo, spíš jsem byla zvědavá na to, jak zazpívá. Zvlášť, když mě zazpívat Imagine od Lennona (miluju ho). Originál znám nazpamět, každý tón, slabiku a styl té úžasné písně. Když začala hrát hudba, svými pařátky uchopil mikrofon, nadechl se a začal. Zpívat, možná, nevím. I kdybych tu píseň neznala tak dobře, asi bych poznala, že zpívat dobře neumí. Ne, neuměl zpívat. Bylo to falešné a všechno to okolo, co teď nedokážu vyjmenovat z mého rozhorčení - když skončil, lidé se zvedali, otírali slzy a porotci nešetřili slovy "fantastické", "úúžasné!" a dalšími přehnanými přízvisky. Jistě, je úžasné a fantastické, že dokáže žít se svým strašným příběhem, přijít do televize a převyprávět ho. Ale využívat toho a svého postižení pro získání peněz mi přijde uhozené a špatné. A ještě špatnější je, že porotci nehledí na talent, ale na to, jak moc postižený je. Kdyby jim to takhle zazpíval muž s končetinami, vyhodili by ho. Ale jemu chybí, tak vyhraje. To je hezké, moc hezké.
A nechutné.
Jsem tak... grinchovatá.
Ach, proč ta má tepající věc plná krve na mé hrudi není aspoň o trochu větší?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bell Bell | Web | 24. listopadu 2011 v 22:32 | Reagovat

Ahoj:) Přidáš mi prosím ozdobu v Datart soutěži? Kliknutím na tlačítko "Darujte ozdobu tomuto přání". Byla bych ti moc vděčná. Pokud to chceš nějak oplatit, stačí napsat a je to předem splněné:)

ODKAZ:
http://vanocni.datart.cz/marketa-hanusova-si-preje-smartphone-nokia/

2 laurdes laurdes | E-mail | Web | 26. listopadu 2011 v 20:38 | Reagovat

Nabízím ti pomoc při shánění ozdob na tvůj stromeček/nebo v jiné soutěži. Až 100 ozdob téměř za nic. Mrkni na poslední článek na mém webu. Měj se :) ... a pokud nesbíráš, prosím, přesto mi dej hlas-odkaz,poslední článek :)

3 Chilli Paprička Chilli Paprička | Web | 28. listopadu 2011 v 12:15 | Reagovat

Nikdy,nikdy,nikdy nepochopím tyhle... Soutěže. *opovrhuje tím*
Napsalas to dobře - Přijde mi, že nejde o to,jestli máš talent ale jak moc dojemnej příběh máš.

4 Soni Soni | E-mail | Web | 10. prosince 2011 v 13:09 | Reagovat

Ohňohňo, tenhle blog jde do mých oblíbených.

5 VendyW VendyW | Web | 16. prosince 2011 v 10:03 | Reagovat

No nějak mi dělá problém se vyznat v tom trochu chaotickém dessu. No, mě si doporučila zopáknout si čárky, já tobě doporučuji zopáknout si měkké a tvrdé i ve slovech povy/islý a schi/yzofrenie ;-).

6 Ta odjinud. Ta odjinud. | Web | 19. prosince 2011 v 15:03 | Reagovat

[5]: Ano, děkuji.
Chaotický dess mi nepřipadá, ale děkuju za názor.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama